REKLAMACJA/ZWROTY

Zwrot

Zgodnie z ustawą o sprzedaży internetowej osoby prywatne mają prawo zwrotu towaru w przeciągu 14 dni liczonych od daty otrzymania zamówienia.

W przypadku mailowego odstąpienia od umowy, Klient ma 14 dni na odesłanie zwrotu od momentu zgłoszenia zwrotu.

Przesyłki zwrotne należy wysłać LISTEM POLECONYM EKONOMICZNYM. PRZESYŁEK "ZA POBRANIEM" I DO PACZKOMATU NIE ODBIERAMY.

W przypadku większych przesyłek zwrot prosimy odesłać paczką ekonomiczną. Zwroty można odesłać również inną dowolną formą dogodną dla Klienta.

ZGODNIE Z USTAWĄ KOSZT ODESŁANIA ZWROTU PONOSI KUPUJĄCY!

Bielizna (biustonosze, majtki, skarpetki, podkolanówki, rajstopy, komplety bieliźniane i bodystocking), jak również stroje kąpielowe, piżamy, koszule nocne, topy bieliźniane, body i szlafroki, nie podlegają zwrotowi ze względu na bezpośredni kontakt z ciałem i florą bakteryjną. Zwrotowi nie podlegają również rzeczy ubrudzone, bądź uszkodzone przez Klienta. W przypadku odesłania przez Klienta tego typu zwrotu nastąpi jego odesłanie na koszt Kupującego lub utylizacja odesłanego produktu zgodnie z decyzją Kupującego.

Koszty przesyłki zwrotnej uwzględniamy jedynie w przypadku uzasadnionej*  reklamacji.

W przypadku odesłania reklamacji inną formą zwracamy jedynie koszt jak za przesyłkę listem poleconym ekonomicznym.

Koszty zwracamy wyłącznie na polskie konta bankowe. W przypadku zwrotu na zagraniczny numer potrącamy od kwoty zwrotu koszt prowizji przelewu zagranicznego w wysokości 20 zł

Nie wykonujemy przekazów pocztowych.

* prosimy o uzasadnienie co jest powodem reklamacji - mailowo, bądź na formularzu zwrotu

W przypadku odrzucenia reklamacji koszt odesłania rzeczy do Kupującego ponosi Kupujący.

ORDERS FROM ABROAD:

1. Orders amounts are being returned only on polish bank accounts. Zwrotów dokonujemy wyłącznie na polski numer konta

2. In exceptional cases, returns on foreign bank accounts will be minimized by transaction cost - 20 zł. W przypadku zwrotu na zagraniczny numer potrącamy od kwoty zwrotu koszt prowizji przelewu zagranicznego w wysokości 20 zł

ZWROTOWI NIE PODLEGA:

- Towar zamówiony na firmę, na który otrzymali Państwo fakturę VAT.

Bielizna, jak również stroje kąpielowe, piżamy, koszule nocne, topy bieliźniane, body i szlafroki

- Towar ubrudzony, bądź uszkodzony przez Klienta

WARUNKI ZWROTU:

- Zgodnie z art. 34 ust. 4 Ustawy o prawach konsumenta, konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

- Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć dokument potwierdzający fakt zawarcia umowy (np. paragon) oraz formularz odstąpienia od umowy.

Zwracamy się z prośbą o zapakowanie produktów w oryginalne opakowania w jakich je Państwo otrzymali, jeśli to możliwe wraz z całym kompletem metek. Zwracamy się z prośbą o dołączenie paragonu oraz formularza odstąpienia od umowy. Zawarty w przesyłce formularz oraz paragon usprawni nam procedurę zwrotu, dzięki czemu prędzej otrzymają Państwo zwrot za odstąpienie od umowy. 

Adres na jaki należy odesłać przesyłkę:

MAGMAC - MAGDALENA MACIEJEWSKA-PRYZWAN

UL GŁÓWNA 1

76-251 KOBYLNICA

Odsyłając do nas paczkę bardzo proszę wypełnić poniższe oświadczenie
(czytelnie drukowanymi literami) które proszę dołączyć do paczki
Oświadczam, że zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U.2014, 
poz.827 ze zm.) odstępuję od umowy
zawartej w serwisie allegro/sklepie internetowym odsyłam następujące rzeczy: 
....................................................................................................................................................... 
(tu proszę podać symbole rzeczy np M726, czy M18 itp.)
zawartej dnia...............................(data zakupu). 
Proszę o zwrot kwoty ..............................zł na konto nr .............................................................
Moje dane 
osobowe: .....................................................................................................................................
Państwa login/nick lub numer zamówienia........................................................................................
Nazwa uzytkownika Allegro gdzie dokonano zakupu (podkreslic odpowiedni): 
sklep internetowy  magmac

Ważne!

Jeżeli towar będzie nosił ślady użytkowania czy prania zostanie zwrócony na Państwa koszt na adres, z którego przesyłka została nadana. 

Z uwagi na korzyść klienta towar należy odesłać na Poczcie Polskiej listem poleconym ekonomicznym. Jest to najtańsza i ewidencjonowana forma wysyłki. Dbamy o to, aby Klient nie poniósł zbyt wysokich kosztów zwrotu towaru, a także aby przesyłka była ewidencjonowana w systemie Poczty Polskiej. W przypadku, gdy przesyłka zaginie istnieje możliwość jej reklamacji.

Zwroty rozpatrujemy do 14 dni od momentu otrzymania przesyłki zwrotnej.

Reklamacja

Koszty przesyłki zwrotnej uwzględniamy jedynie w przypadku uzasadnionej*  reklamacji.

W przypadku odesłania reklamacji inną formą zwracamy jedynie koszt jak za przesyłkę listem poleconym ekonomicznym.

Prawo odstąpienia od umowy dla umów zawartych na odległość oraz poza lokalem przedsiębiorstwa zawierane są na podstawie Ustawy o prawach konsumenta.

*W przypadku otrzymania towaru uszkodzonego, czy też niezgodnego z zamówieniem prosimy o niezwłoczny kontakt mailowy. W przesłanej wiadomości prosimy sprecyzować niezgodność, bądź określić rodzaj wady. Proszę, także załączyć kilka zdjęć rzeczy na podstawie których będziemy mogli Państwu zaproponować korzystne rozwiązanie sytuacji. Na powyższego maila otrzymają Państwo odpowiedź w przeciągu 24h od momentu jego otrzymania.

Produkt został dodany do listy życzeń