Filtruj

Filtruj według
KOLOR
Cena
Filtruj

Kiedy dobieramy biżuterię dla siebie lub na prezent, kierujemy się zwykle indywidualnym stylem jej przyszłej właścicielki. Naszyjnik damski to ozdoba, którą wybiera wiele pań, ze względu na efekt, jaki można uzyskać. Naszyjnik podkreśli nasz styl, nada charakteru nawet zupełnie zwykłej garderobie, rozświetli strój w stonowanych kolorach i prostych krojach.

Delikatne czy efektowne?

Wiele z pań zastanawia się czy długi i mocny naszyjnik będzie odpowiednim elementem na co dzień, na przykład do pracy. Mocna biżuteria na co dzień może się okazać zbyt intensywna i zbyt mocno przykuwać wzrok, dlatego do pracy czy w sytuacjach, gdy wymagany jest skromniejszy look idealne będą skromniejsze naszyjniki. Krótsze, delikatniejsze, z niewielkim motywem roślinnym lub w stylu klasycznym pozwolą podkreślić wygląd, ale bez przytłaczającego efektu.

I odwrotnie – kiedy decydujemy się na odważny ubiór, np. na imprezę czy randkę, warto skorzystać z bardziej efektownych elementów biżuterii. Długie naszyjniki lub te bardziej krzykliwe będą świetnie współgrać z odważnym strojem, podkreślą go i nadadzą stylu. Dzięki temu cały wieczorny outfit będzie spójny.

Ukrywanie mankamentów

Odpowiednio dobrana biżuteria potrafi zdziałać cuda w tuszowaniu delikatnych mankamentów urody i podkreślaniu jej walorów. Posiadaczki pięknej i długiej szyi będą zachwycone naszyjnikami krótkimi, które kierują wzrok właśnie na szyję i ramiona. Z kolei panie o nieco przykrótkiej szyi pięknie ją wydłużą naszyjnikiem sięgającym niemal do dekoltu.

Modnie i stylowo

W ostatnich sezonach na dobre zagościły w trendach motywy roślinne, takie też znajdziemy w naszyjnikach. Popularne są również delikatne motywy geometryczne, morskie (np. muszelki) czy kwiaty. Modny jest kolor złota i srebra, a u bardziej odważnych pań można zauważyć zestawy, które łączą umiejętnie złoto ze srebrem, łamiąc stereotypy i nadając biżuterii nowy wymiar.

Warto postawić również na efektowne zestawy. Podobne wzory znajdziemy również na innych elementach biżuterii, np. bransoletkach czy spinkach do włosów, dzięki czemu możemy stworzyć efektowne połączenia w zależności od preferencji i okazji. Niedroga, ale efektowna biżuteria pozwoli skomponować własne zestawy bez wydawania fortuny na drogie kruszce czy kamienie, a z podobnym efektem.

Produkt został dodany do listy życzeń