Blog navigation

Najnowsze Wpsiy

Idealna długość sukienki. Czym się kierować przy jej wyborze?

9715 Odsłon

Z pewnością nurtują Cię pytania typu: Jaka długość sukienki jest modna? Jaka jest odpowiednia na wesele? Jakiej długości sukienki powinny nosić niskie osoby? Jakiej długości mają wystrzegać się wyższe? Czy może jak zmierzyć długość sukienki? I wreszcie, jaka jest idealna długość sukienki? Dziewczyny na te pytania nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Każdy typ sylwetki jest zupełnie inny. Każda z nas ma swoje ulubione fasony, kolory. Wszędzie istotną rolę odgrywa nawet długość włosów. Butów jakie nosisz czy dodatków. Na szczęście moda pozwala nam się bawić wszelkiego rodzaju dodatkami, dzięki którym możemy optycznie odejmować sobie kilogramów oraz wysmuklać całą sylwetkę.

Jaka jest modna długość sukienki?

Każda dziewczyny! Wszystko zależy od okazji, upodobań i dodatków. Bez względu na to czy chcesz założyć sukienkę, minimidi czy maxi, zastanów się tylko czego wymaga od Ciebie okazja i czy będzie Ci wygodnie. Długość maxi sprawdzi się na wielkie wyjścia..., ale również na plażę. Jeżeli jesteś niską osobą postaw na fajny dopasowany fason, który optycznie Cię wysmukli. Jeżeli masz nieco więcej centymetrów wzrostu postaw na bardziej zwiewne propozycje. Jeżeli chcesz odjąć sobie centymetrów w pasie unikaj falban i bardzo dużych wzorów, które mocno skupiają uwagę w tych okolicach. Zarówno wysoka, jak i niska dziewczyna również dobrze będzie wyglądać w długości mini. Biorąc pod uwagę krągłości sylwetki zastanów się tylko, czy lepiej by była rozkloszowana, czy może dopasowana. Mocne rozkloszowanie z dużą ilością tiulu zawsze optycznie doda kilka kilogramów. Postaw zatem na rozkloszowany fason, ale bez niezliczonej ilości falban.  Pamiętaj tylko by nie była krótsza niż do połowy uda.

Jaka długość sukienki na wesele

Tutaj również macie pole do popisu. Wszelkiego rodzaju zasady jak wyżej. Nie ma określonego dress code w tej kwestii. Załóż to co podkreśla Twoje atuty i maksymalnie  maskuje mankamenty figury. Istnieje natomiast coś takiego jak odpowiednia długość sukienki. I to jest to o czym wspominaliśmy już wcześniej. Długość minimalna nie powinna być krótsza niż do połowy uda. Zatem szukając kreacji tej długości musimy wziąć pod uwagę długość całkowitą danej rzeczy oraz nasz wzrost. Nie chcemy przecież wyglądać wulgarnie, tylko elegancko i z klasą. 

Bardzo ważnym jest byś wiedziała jak zmierzyć długość całkowitą sukienki. Dokonując zakupu przez internet uważasz, że łatwo natrafić na problemy w tej kwestii? Nic bardziej mylnego! Z reguły podawane są opisy rzeczy, jak i ich wymiary. Sukienki najczęściej mierzone są na płasko bez żadnego naciągania. Długość całkowita jest zatem mierzona od górnego szwu do końca sukienki lub od początku ramiączka, które nie jest regulowane  (jeżeli dotyczy wymiar tego typu sukienki) również do jej końca. znając podstawowe zasady tego wymiarowania wystarczy, że zmierzysz jakakolwiek swoja sukienkę w domu i już wszystko wiesz :) Przykładowo sukienka o długości całkowitej 80 cm jest idealną długością mini, do połowy uda, dla osoby o wzroście około 175 cm. Sukienka długości 90 cm natomiast może być sukienka do kolana dla osoby, która jest dość niska. Wszystko zatem jest kwestią sylwetki wzrostu i typu figury jaki masz :)

Długość sukienki dla niskiej osoby dobierana jest w analogiczny sposób jak do osoby wyższej. Jeżeli sukienka jest dopasowana, a Ty posiadasz bardziej krągłe kształty niż na przykład osoba tego samego wzrostu, ale będąca filigranowej budowy wiadomym jest fakt, że musisz założyć, że będzie Ci potrzebna sukienka nieco dłuższa. Materiał zawsze ucieknie troszkę w krągłościach naszego kobiecego ciała. 

Jak widzisz nie ma ściśle określonej długości sukienki dla konkretnego wzrostu, figury czy w zależności od okazji. Możesz nosić każdą długość jaka Ci się podoba biorąc pod uwagę po prostu typ sylwetki i okazje. To jak się w niej czujesz i jak bardzo Ci się podoba. Bez względu na to czy jesteś osobą niską czy wysoką, każda długość jest dla Ciebie. Kwestia jest tylko w doborze ewentualnego fasonu takiej kreacji oraz okazji. Zawsze wyznajemy zasadę, że wszystko jest dla każdej z nas, ale musi być dopasowane po prostu do sylwetki. Nie do wzrostu :) Wzrost nie jest kluczowym elementem przy wyborze odpowiedniej długości sukienki na okazje konkretna. Jest natomiast idealną pomocą przy wybieraniu jej w sklepach internetowych przy dopasowaniu tej długości by Ci odpowiadała.

Mam nadzieję, że udało nam się rozwiać Twoje wątpliwości w tej kwestii. Nie bój się zaryzykować z długością maxi ani mini. One są dla Ciebie! Zwróć tylko uwagę na to by konkretny fason uwydatnił wszystkie zalety Twojej sylwetki, a ukrywał mankamenty jeżeli je posiadasz :) W naszym sklepie zawsze znajdziesz masę inspiracji. Posiadamy szeroki wybór wszelkiego rodzaju sukienek. Kolorów i długości.

Opublikowany w kategorii: Na wesele, Na lato, Na imprezę, Na jesień, Na zimę
Produkt został dodany do listy życzeń