Blog navigation

Najnowsze Wpsiy

Co nosić w trakcie home office?

432 Odsłon

Pandemia koronawirusa zmieniła życie każdego z nas. Coraz więcej czasu spędzamy w domu. W związku z panującymi obostrzeniami nie mamy możliwości wyjścia do restauracji, kina, czy teatru. Nie uczestniczymy również w dużych imprezach. Wiele firm zdecydowało się również na zmianę organizacji pracy. W związku z tym praca w trybie home office zyskała na popularności. Wiele osób nie jest zadowolona z tej sytuacji. Praca na home office większości osób kojarzy się z niechlujnym siedzeniem przed komputerem, nudą, samotnością, brakiem kontaktu z innymi ludźmi i współpracownikami, a co za tym idzie - brakiem efektywności w pracy. Nic bardziej mylnego! Z własnego doświadczenia wiemy, że praca zdalna może być niezwykle efektywna i może Wam sprawiać wiele satysfakcji. Do osiągnięcia sukcesu wystarczy Wam jedynie odrobina dobrej woli i samodyscypliny.

Klika porad na to, by dzień pracy na home office był udany!

1. Czas, który dotychczas wykorzystywaliście na dojazd do pracy poświęćcie na poranny trening. Zamiast przetoczyć się niechlujnie z łóżka przed komputer poświęćcie odrobinę czasu na szybki trening w salonie. To z pewnością doda Wam mnóstwo energii potrzebnej na cały dzień.

2. Zadbajcie o siebie, weźcie szybki prysznic i ubierzcie się wygodnie, a zarazem ładnie. Z pewnością poczujecie się lepiej, jeśli zadbacie o siebie od samego rana.

3. Koniecznie walczcie z ciszą panującą w domu. Jeśli w pracy macie chwilę na kawę i cały czas rozmawiacie ze współpracownikami koniecznie unikajcie ciszy pracując w domu. Słuchajcie muzyki, a w przerwie posłuchajcie np. podcastów - ich autorzy będą dla Was niczym koledzy z pracy.

4. Używajcie komunikatorów społecznościowych. Wielu Waszych znajomych pracuje teraz zdalnie, w związku z tym macie wiele spólnych tematów do pogaduszek. Ponarzekajcie razem, a z pewnością podniesie Was to na duchu i będzie Wam raźniej.

5. Wszystkie rzeczy, które mogą rozpraszać Was w pracy, np. brudne naczynia, poprochy na dywanie, czy pranie, koniecznie załatwcie poprzedniego wieczoru. Rozpocznijcie pracę w uporządkowanym mieszkaniu, tak abyście w pełni mogli skupić na pracy.

6. Róbcie przerwy na lunch. Wykorzystajcie czas, który przeznaczacie na przerwę w pracy, na przygotowanie zdrowego i smacznego posiłku. Odżywiajcie się zdrowo, dzięki temu będziecie mieli lepszy humor i więcej energii.

Stylizacje dla pracujących w trybie home office, czyli wygodne damskie ubrania do chodzenia po domu

Wbrew panującym przekonaniom, podczas pracy zdalnej również powinniście zachowywać dress code. Zdecydowanie pomaga on wpłynąć na motywację do pracy. Dlatego też powinniście unikać ubrań, które kojarzą nam się z domem. Z pewnością miło byłoby Wam siedzieć w swoim ulubionym dresie, szlafroku, czy piżamie, jednak nie są to ubrania przeznaczone do pracy. Nosząc je z pewnością będziecie czuli się jak w czasie wolnym w domu, a więc nie będzie to sprzyjać zarówno efektywnej pracy, jak i koncentracji.

Najpewniej wybierajcie zatem ubrania, które wyglądają elegancko, a zarazem są wygodne, tak aby zapewniały Wam wygodną i komfortową pracę. Proponujemy zatem bluzki koszulowe, koszule lub swetry. Rzeczy te zestawcie z wygodnymi spodniami o luźnym fasonie lub spódnicą. W wielu firmach piątek jest dniem luźniejszego stroju. Może on więc być dla Was wyznacznikiem ubrania do pracy w trybie home office. Do pracy, nawet tej zdalnej, należy przygotować się tak, jakbyście szykowali się do wyjścia z domu. Zawsze może dojść niespodziewanie do sytuacji, w której będziecie musieli wziąć udział w telekonferencji. Warto również zadbać o skarpetki i lekkie obuwie, na wypadek, gdyby okazało się, ze podczas wideorozmowy współpracownicy będą mogli zobaczyć całą Waszą sylwetkę.

Dress code podczas telekonferencji

Nawet podczas pracy zdalnej istnieją sytuację, w których obowiązuje Was taki sam dress code jak przy pracy w biurze. Sytuacje te dotyczą głównie wideokonferencji. Na codzień Wasz strój ma znaczenie wyłącznie dla Was i Waszych domowników, jednak sytuacja ta ulega zmianie w czasie telekonferencji, zwłaszcza jeśli biorą w niej udział nie tylko Wasi współpracownicy, ale także szef, czy partnerzy biznesowi. Pamiętajcie, że pokój w którym odbywa się rozmowa powinien być posprzątany. Najlepiej, gdyby tłem za Wami była gładka ściana, bądź domowa biblioteczka.

Jeśli chodzi natomiast o ubiór, podczas telekonferencji obowiązują Was takie same zasady, jak przy pracy stacjonarnej. Idealnie zatem sprawdzą się klasyczne stylizacje, takie jak biała koszula lub bluzka - zabudowana, w neutralnym kolorze w połączeniu z marynarką. Dobrym wyborem będzie również skromna sukienka. W kadrze zazwyczaj nie widać Waszych nóg, jednak na wszelki wypadek warto również zadbać o dół stroju. Może dojść przecież do sytuacji, w której podczas telekonferencji będziecie musieli wstać po dokumenty znajdujące się na półce oddalonej od komputera. Wybierzcie zatem czarne, eleganckie spodnie o luźnym fasonie, albo komfortowe cygaretki, a tym samym połączycie wygodę z profesjonalnym wizerunkiem.

Opublikowany w kategorii: Na lato, Na jesień, Na zimę
Produkt został dodany do listy życzeń