Blog navigation

Najnowsze Wpsiy

BLACK FRIDAY 2021, CZYLI UWIELBIAM ZNIŻKI MAGMAC

688 Odsłon

Black Friday, czyli Czarny Piątek, zwany także świętem zakupów i wyprzedaży staje się co raz bardziej popularny w Polsce. Jeśli zastanawiacie się czym jest Black Friday i skąd się wzięło oraz kiedy jest Black Friday 2021 zachęcamy do zapoznania się z naszym blogiem. Poniżej omówimy te zagadnienia. Przedstawimy Wam także promocje na Black Friday, podpowiemy co warto kupić na Black Friday oraz zdradzimy kiedy jest czarny piątek 2021. Przeczytaj i bądź gotowa już dziś na Black Friday 2021!

Co oznacza i czym jest Black Friday?

Black Friday to tłumacząc z angielskiego Czarny Piątek. Według Amerykańskiej tradycji jest do pierwszy piątek przypadający po Święcie Dziękczynienia. Zazwyczaj jest to po prostu ostatni piątek listopada. Black Friday utożsamiany jest z początkiem sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem. Jest symbolem bogactwa i handlu. W tym dniu wiele sklepów czynnych jest w dodatkowych godzinach, niektóre z nich są czynne nawet całą dobę. W tym dniu w Ameryce oferty i zniżki sięgają nawet 70%, a zakupów dokonuje ponad 100 milionów Amerykanów. Black Friday rozpoczyna się już o północy z czwartku na piątek. W tym czasie zazwyczaj zniżki zaczynają wprowadzać sklepy internetowe. Zakupowe szaleństwo widoczne jest również w galeriach handlowych. Rekordowe przeceny zachęcają do nieograniczonych zakupów oraz są świetną okazją dla przygotowania gwiazdkowych prezentów dla najbliższych, a dla przedsiębiorców są po prostu szansą na większe zyski.

Historia Black Friday

Historia tego szaleństwa zakupowego ma wiele tradycji. Pierwsza z nich nawiązuje do rekordowych spadków cen złota, która miała miejsce we wrześniu 1869 roku w wyniku spekulacji giełdowych. Kolejna wersja nawiązuje do tego, że księgowi prowadzący rachunki firmy straty, bądź niewystarczające zyski w księgach zapisywali na czerwono, rentowne zyski zaś na czarno. Firma, która zapisywana jest na czarno jest firmą stabilną, nieprzynoszącą strat, jednym słowem zarabia. W tym kontekście określenie Czarny Piątek zostało użyte pierwszy raz w 1981 roku i miało on oznaczać dzień, w którym przedsiębiorcy zaczęli zarabiać, a nie ponosić straty. Z kolei inna z teorii głosi, że nazwa ta była wykorzystywana przez policjantów i kierowców autobusów, jako określenie olbrzymich korków tworzących się w okolicy sklepów i centrów handlowych. Istnieje również wersja, że nazwa Black Friday związana jest z krachem na giełdzie amerykańskiej. Dotyczy dokładnie sytuacji, która miała miejsce 24 października 1929 roku. Był to tak zwany Czarny Czwartek, w którym ceny akcji 

notowanych na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych gwałtownie spadły, co zwłaszcza obecnie uznawane jest za rozpoczęcie wielkiego kryzysu.

Black Friday w Polsce

Black Friday to święto wyprzedażowe, które było świętem wyprzedaży głównie w Stanach Zjednoczonych. Z powodów komercyjnych wraz z początkiem XXI wieku zwyczaj ten praktykowany jest również w coraz większej liczbie innych krajów. Ta amerykańska tradycja od wielu lat popularna jest również w Polsce, a z roku na rok bierze w niej udział co raz więcej  zarówno sprzedających, jak i kupujących. Dla Polski zdecydowanie w tej kwestii przełomowy stał się 2015 rok. We wcześniejszych latach był on również propagowany, jednak na znacznie mniejszą skalę niż dzieje się to obecnie. W tym roku Czarny Piątek przypada na 26.11.2021. Jest to dobra okazja na zrobienie przedświątecznych zakupów, odświeżenia garderoby, czy nawet mieszkania. Co warto kupić na Black Friday? Szczególną uwagę należy zwrócić na dział elektroniczny, dział odzieżowy, czy dział urody. W tym dniu szczególnie tanio można kupić odzież, obuwie, akcesoria, kosmetyki do makijażu, produkty do pielęgnacji ciała i włosów, zabawki, gry, książki, rzeczy do domu, meble, a także vouchery i bilety lotnicze. Promocją objęte są również urządzenia elektroniczne takie jak: komputery stacjonarne, laptopy, smartfony, tablety, telewizory, konsole do gier czy sprzęty AGD.

Black Week i Cyber Monday

Wiele sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych przedłuża wyprzedażowe szaleństwo na cały weekend tworząc tym samym okazję do wyjątkowych zakupów. Ta akcja wyprzedażowa nazwana jest jest Black Week. Black Week jest niezwykła okazją na skorzystanie w promocji dla osób, które z pewnych przyczyn nie mogły pozwolić sobie na zakupowe szaleństwo w Czarny Piątek. Łowcy promocji muszą mieć jednak na uwadze, że promocje na Black Week są zazwyczaj znacznie niższe niż te w Black Friday. Nie przegapcie zatem okazji i bądźcie czujni na Black Friday. Kolejną okazją na upolowanie promocji jest Cyber Monday, czyli tak zwany Cyberponiedziałek. Tego dnia jednak, jak sama nazwa wskazuje, promocje oferowane są głównie przez sklepy internetowe. Cyber Monday jest zatem niczym innym, jak rozpoczęciem wyprzedaży internetowych.

Black Friday, Black Week i Cyber Monday z Magmac.pl

Z pewnością zastanawiacie się, czy nasz sklep przygotował jakąś szczególną ofertę na zakupowe szaleństwo wyprzedażowe. Na tę chwilę niestety nie możemy Wam zdradzić tej słodkiej tajemnicy. Śledźcie naszą ofertę, a niebawem dowiecie się co przygotowaliśmy dla Was w tym szczególnym czasie. Zapraszamy na zakupy na magmac.pl!

Produkt został dodany do listy życzeń